Partnership Action for Tourism

Toto partnerství se snaží najít cestu pro přenos technik mentoringu k manažerům z oblasti cestovního ruchu, pohostinství, volného času a cestování (HLTT sektor).

Cílem projektu je srovnat formální a neformální cesty vzdělávání mentorů, identifikovat jejich kompetence a dopad použitých technik mentoringu v HLTT sektoru v jednotlivých partnerských zemích. Projekt definuje hodnotu strategiských formálních a neformálních kompetencí mentorů. Zlepší kvalitu evropské mobility manažerů v roli mentorů v HLTT sektoru a zdůrazní možnosti a překážky mentorů.

Projekt směřuje k rozšíření povědomí o mentoringu a jeho hodnoty v rámci partnerských zemí a následně do ostatních zemí.

 

Partneři projektu:

  • Gecko Programmes; Velké Británie - jež je koordinátorem projektu (https://geckoprogrammes.co.uk/)
  • Shine People and Places; Velké Británie
  • X-Panel in Aradippou, Kypr
  • National Agency for Development of SMEs in Bratislava, Slovensko

 

 

Tento projekt je financován s podporou Evropské Komise v rámci programu Celoživotního vzdělávání. 

 

Ke stažení

 

Aktuality

23. -25. června 2013, meeting Londýn, Velká Británie

Náš poslendí meeting se uskutečnil v Londýně. Jelikož projekt pomalu končí, zabývali jsme se především závěrečnou zprávou a všemu, co je potřeba dokončit před skončením projektu. Pozvání na meeting přijal také Tim Rivett, který nám představil aktivity, které pořádá anglická společnost Menstorme (mentorsme.co.uk/). Ve volném čase jsme samozřejmě vyrazili do centra města na památky.

 

29. - 30. dubna 2013; meeting Praha, ČR

Tentokráte jsme se z Ostravy přemístili do Prahy a upravovali jsme k dokonalosti další reporty zaměřené na kompetence mentorů a možnosti dalšího šíření mentoringu. Plánovali jsme, jak projekt představit co nejvíce zainteresovanám osobám z oblasti pohostinství, turismu a cestovního ruchu. Kompletní plán bude brzy dokončen. Prahu jsme si pak prohlídli i z Vltavy a vyhráli jsme si na výstavě Vikýře Play  (www.vikyreplay.cz/index.htm), kterou si nenechte ujít, pokud se také do Prahy chystáte. 

 

 

24. - 26. únor 2013; meeting Hodruša Hámre, Slovensko

Opět jsme společně s partnery zavítali k našim sousedům. V rámci poznávání místího cestovní ruchu jsme navštívili město Banská Štiavnica, místní pivovar ERB a vyzkoušeli jsme i sjezdovku. Pilně jsme pracovali na reportech projektu a připravovali jsme plán na další meeting.

 

11. - 13. listopad 2012; meeting Larnaca, Kypr

Na meetingu jsem se zabývali analýzami mentoringu v HLTT sektoru, které v rámci projektu provádíme. Připravovali jsme nové a vylepšovali ty stávající. Měli jsme možnost setkat se s představiteli instituce "Tourism Board", jejíž rolí je podpora rozvoje cestovního ruchu regionu Larnaca. Na vlastní oči jsme pak mohli vidět, jak funguje produkce místních potravin (výroba olivového oleje, přírodního sýra, pěstování místní zeleniny a ovoce, rybolov).

 

22. - 24. červenec 2012; meeting Ostrava, CR

Na meetingu v Ostravě jsme se snažili představit našim partnerům, jak je to s mentoringem a uplatněním v HLTT sektoru v ČR. Práci na projektu jsme doplnili kulturními aktivitami. V obci Hukvaldy (https://www.hukvaldy.eu/index.php?nid=11194&lid=CS&oid=2696161) jsme si přáli přání u lišky Bystroušky a kolorit Ostravy jsme si ukázali v Dolní oblasti Vítkovice a Hlubina ( https://www.dolnioblastvitkovice.cz/).

 

 

3. - 4. květen 2012; meeting Bratislava, SK

Velmi příjemný program plný kulturních zážitků nám připravili pánové ze Slovenska. Kromě toho, že jsme stihli udělat pořádný kus práce na projektu, dozvěděli jsme se spoustu praktických věcí o využití mentoringu v praxi. Turismus v praxi jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži na hradu Červený Kameň (https://www.hradcervenykamen.sk/) nebo v moderní restauraci s muzeem ELESKO (https://www.eleskorestaurant.sk/)

  

 

23. - 24. listopad 2011; zahajovací meeting Wolverhampton, UK

Na prvním zahajovacím meetingu jsme se vzájemně představili a seznámili se s činností každé partnerské organizace. Dohodl se plán projektu, rozdělili se úkoly, za které každý partner ponese odpovědnost a další náležitosti související s projektem. Navštívili jsme také Black Country Living Museum (https://www.bclm.co.uk/), kde jsme měli možnost "sfárat" pod zem.